close
تبلیغات در اینترنت
واجب از یاد رفته
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

وارثان34

واجب از یاد رفته

بسم الله الرحمن الرحیم
کلیپ زیبای "تنهاترین" با موضوع مظلومیت امام زمان(عج)

استاد رائفی پور - حجت الاسلام پناهیان - استاد دانشمند - استاد شجاعی و...

دانلود در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
بازدید : 3526 تاریخ : شنبه 16 اسفند 1393 زمان : 21:1 نویسنده : ali نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم 

تعداد امامزادگان شـايسته تعظيـم وتجليل در ((دارالايمان قـم)) كه بـر فراز قبـور مطهرشان گنبـد و سايبان هست بهچهارصـد نفـر مى رسد.
در ميان ايـن چهار صد اختر تابناكى كه در آسمان قـمنـورافشانى مـى كنند, ماه تابانـى كه همهآنها را تحت الشعاع انـوار درخشان خـود قـرار داده, تـربت پـاك شفيعه محشـر, كـــــــريمه اهل بيت پيمبر(عليهم السلام), دختگرامى موسى بـن جعفر, حضرت معصـومه(س) مى باشد.

 http://ahlolbait.com/files/galery/hazrat-masume%20(24).jpg

پژوهشگرمعاصر, علامه بزرگـوار, حاج محمدتقى تسترى, مولف قامـوس الرجال مى نويسد:
((درميان فرزنـدان امام كاظم(ع) با آن همه كثرتشان بعد ازامام رضا(ع), كسـى همسنگ حضرت معصـومه(س) نمـى باشد.))محـدث گرانقدر حـاج شيخ عبـاس قمـى به هنگام بحث از دختـران حضـرت مـوسـى بـنجعفر(ع), مى نويسد:
((بـرحسب آنچه به مارسيده, افضل آنها سيـده جليله معظمه,فاطمه بنت امام مـوسـى(ع), معروف به حضـرت معصـومه(س) است.)) بـررسـى شخصيتبـرجسته و فضايل گستـرده حضـرت معصـومه(س) در ايـن صفحات نمى گنجد. در ايـن نـوشتهبه برخـى از ويژگيهاى آن خاتـون دوسرا اشاره مى كنيم:


ادامه مطلب
بازدید : 135 تاریخ : شنبه 11 بهمن 1393 زمان : 10:38 نویسنده : ali نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

رهبر  معظم انقلاب در پی حوادث فرانسه، در پیامی برای جوانان اروپا و آمریکای شمالی از آنانخواستند تا با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلّی الله علیه وآله وسلّم) آشنا شوند و نوشتند: اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند.

به گزارش پایگاه خبری وارثان 34 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای،متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم


http://img7.irna.ir/1393/13931102/81474456/81474456-6221059.jpg

به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهایغربی مرا متقاعد کرد که درباره ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانانرا مخاطب خود قرار می دهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می انگارم،بلکه به این سبب که آینده ی ملّت و سرزمینتان را در دستان شما می بینم و نیز حسّحقیقت جویی را در قلب های شما زنده تر و هوشیارتر می یابم.

ادامه مطلب
بازدید : 99 تاریخ : پنجشنبه 02 بهمن 1393 زمان : 21:4 نویسنده : ali نظرات ()
بسم الله الرحمن الرحیم
همزمان با چاپ کاریکاتور موهن از حضرت محمد(ص) در نشریه «شارلی ابدو»، ایرانیان مسلمان با راه اندازی کمپینی هایی در شبکه های اجتماعی نه تنها پاسخی درخور به این عمل نابخردانه آن مجله و حامیانش دادند که بر رسم و سنت رافت و بخشایندگی و مهربانی اسلام ناب محمدی به بازتاب ویژگی ها و جلوه های حضرت ختمی مرتبت پرداختند.

شبکه های اجتماعی با آنکه عمر چندان طولانی ندارند اما از زمان تاسیس و فراگیری طی یک دهه اخیر همواره به عنوان محملی برای ایجاد امواج های فعالیت اجتماعی در بعد بین المللی شناخته می شوند.

نکته مهم در این میان آن است که به دلیل تعریف جهانشمولی که از اینترنت (شبکه مجازی) وجود دارد و بسیاری آن را دهکده جهانی و دنیایی بدون مرزهای جغرافیایی می دانند، وقتی حرکت یا موجی در این دنیای مجازی ایجاد شود هر انسان با هر فرهنگ، نژاد، قوم و رنگ پوستی را با آن حرکت ایجاد شده همسو می کند.
ادامه مطلب
بازدید : 59 تاریخ : دوشنبه 29 دي 1393 زمان : 8:8 نویسنده : ali نظرات ()

امام جمعه پاکدشت با اشاره به فرارسیدن دهه بصیرت و حماسه ۹ دی تصریح کرد: حضرت امام (ره) فرمودند که “وظیفه شما داشتن بصیرت و آگاهی است ” و بصیرت به معنی این است که دست دشمن را بخوانیم و فتنه او را خنثی کنیم.

DSCF8733rr

به گزارش پایگاه خبری وارثان 34 به نقل پاکدشتی ها، حجت‌الاسلام حسن لزومی در خطبه اول نماز جمعه امروز ضمن سفارش مؤمنان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا بدون ایمان به خدا امکان‌پذیر نیست و آنچه که تقوا را حفظ می‌کند ایمان به خداست.

ادامه مطلب
بازدید : 71 تاریخ : جمعه 05 دي 1393 زمان : 21:11 نویسنده : ali نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

http://dl.aviny.com/Album/mazhabi/ahlbeit/HASAN/shahadat/kamel/02.jpg

پاسخ :
اوضاع و جوّ سياسي آن زمان به خاطر سياست‌هاي استبداديمعاويه كاملاً بر عليه اهل‌بيت ـ عليهم السّلام ـ بود. دشمني معاويه و بني‌اميّهنسبت به اهل‌بيت بر هيچ شخصي پوشيده نيست او در دوران حكومت علي ـ عليه السلام ـبا حضرت به مخالفت برخاست و با حيله‌گري و فتنه در صدد از بين بردن حكومت امامبود. پس از آن‌كه آن حضرت در مسجد كوفه شربت شهادت نوشيد معاويه مبارزات خود را بهصورت جنگ غيرنظامي درآورد و لحظه‌اي از تبليغات سوء عليه امام و ناسزا و لعن بر ويدست نكشيد و همان طور كه در تمام عمرش از حق پيروي نكرده بود، بعد از علي ـ عليهالسلام ـ نيز از خلافت برحقّ امام حسن ـ عليه السلام ـ سرباز زد. او شرايط را برايرسيدن به قدرت مناسب ديد. لذا براي ارضاي جاه‌طلبي در جستجوي يك فرصت مناسب بود.او براي رسيدن به اين نتيجه، به كار بردن هر وسيله‌اي را روا مي‌دانست و از هيچناجوانمردي و پليدي روگردان نبود، آنجا كه بعد از صلح با امام حسن ـ عليه السلام ـصراحتاً مي‌گويد «به خدا سوگند با شما نبرد نكردم كه نماز بخوانيد و روزه بگيرد وزكات بپردازيد... بلكه تنها مي‌خواستم بر شما رياست و حكومت بكنم.»[1] امّا چيزيكه در اين دورة بسيار عجيب و قابل تحليل است، رابطة نزديك بين عايشه و معاويه مي‌باشداين دو با همة اختلافي كه در گذشته داشته و مبارزه‌اي كه با يكديگر در قتل عثمانكردند، به خاطر مصلحت روزگار در كنار هم قرار گرفتند و يك جبهة واحد تشكيل دادندكه بذل و بخشش‌هاي مالي دستگاه اموي نسبت به عايشه از عوامل بارز و قوي اين بستگيمي‌باشد. بارها و بارها اموال فراوان و هداياهاي گران‌بهايي از طرف معاويه و حكومتاموي براي عايشه فرستاده مي‌شد.[2]

ادامه مطلب
بازدید : 50 تاریخ : یکشنبه 30 آذر 1393 زمان : 14:25 نویسنده : ali نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

نگاهى به شخصيّت و فضايل امام حسنمجتبى عليه‏السلام در منابع اهل سنّت

مظلوميّت اهل بيتعليهم‏السلام ، به ويژه امام مجتبى عليه‏السلام در همه ابعاد مشهود است؛ از جملهدر ثبت و ضبط سخنان و زندگينامه و شخصيّت آنان در منابع مكتوب، به خصوص در كتب اهلسنّت.

از اين رو، دلباختگان اين خاندان كوشيده‏اند تا غبار غربتاز سيماى نورانى آنان بزدايند و با تأليف آثارى مستند به كتب اهل سنّت، گوشه‏اى ازفضايل خورشيدگون و جاودان امامان شيعه را تبيين كنند

http://download.mazhabiun.com/religious/2013/03/imam_hasan_mazhabiun.ir-25.jpg

محقق ارجمند، استاد حسن مصطفوى با نگارش كتابى با عنوان«الامام‏المجتبى، ابومحمد الحسن بن على عليه‏السلام ، حياته، مقاماته، خلافته،حلمه، جريان صلحه، كلماته، خطبه، ردّ الاعتراضات» و با استناد به كتب تاريخى وحديثى و صحاح اهل سنّت، تلاش كرده است شخصيّت حضرت مجتبى عليه‏السلام را ترسيم كند.
به پاس ارج نهادن به تلاش ارزشمند آن پژوهشگر نامدار،گزارشى از تحقيق او تقديم شما عزيزان مى‏شود

ادامه مطلب
بازدید : 43 تاریخ : یکشنبه 30 آذر 1393 زمان : 14:19 نویسنده : ali نظرات ()

در حالی که رسانه‌‌های دنیا در ظاهر یک غول رسانه‌ای برای پوشش همه خبرها به نظر می رسند، بزرگترین رویداد و تجمع دنیا در کربلا توسط این رسانه‌ها سانسور شده است.

بزرگترین راهپیمایی جهان + فیلم و عکس

به گزارش پایگاه خبری وارثان34 :

همزمان باراهپیمایی میلیونی شیعیان به سمت کربلای معلی و مرقد مطهر امام حسین (ع) که ازهفته های گذشته شروع شده است، هم اکنون شعاع چند ده کیلومتری حرم اباعبدالله، مملواز عاشقان ثارالله است که همچنان بر این تعداد افزوده می شود.

این راهپیماییو تجمع در کل جهان بی نظیر است، راهپیمای میلیونی که رسانه های آمریکایی وصهیونیستی غرب، نمی خواهند چشمانشان را به روی آن باز کنند و حاضر به انعکاس حتییک خط خبری درباره بزرگترین راهپیمایی جهان نیستند و همچنان به سانسور شعار “لبیکیا حسین (ع)” و “هیهات منه‌الذله” شیعیان می پردازند.

در دنیایامروز به واسطه گسترش رسانه های گوناگون، اگر حتی یه خواننده در گوشه ای از دنیافوت کند، کمتر از چند دقیقه تمامی مردم جهان از آن موضوع باخبر می شوند و یا اینکهوقتی که در آخرین چهارشنبه ماه اوت در اسپانیا هزاران نفر به سمت یکدیگر گوجهفرنگی پرتاب می کنند، این اتفاق به طور گسترده در رسانه های جهان بازتاب پیدا میکند و در بخش های مختلف خبری خود به انعکاس آن می پردازند و در سایت های خبریانواع گزارش ها و تصاویر آن منتشر می شود، اما این رسانه ها که ادعای “آزادی بیان”می کنند، حاضر نیستند راهپیمایی میلیونی را حتی در حد یک بخش خبری انتشار دهند.

ادامه مطلب
بازدید : 52 تاریخ : پنجشنبه 20 آذر 1393 زمان : 18:37 نویسنده : ali نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم

امام رضا(ع) درباره عید غدیر می‌فرمایند:هر کس روزه‌دار مؤمنی را در این روز افطاری دهد، مانند کسی است که ۱۰ «فئام» رااطعام کرده است. آن حضرت سپس فئام را ۱۰۰هزار معنی کردند. یعنی هر کس روزه‌دارمؤمنی را در غدیر افطار دهد، مثل آن است که یک میلیون نفر را افطار داده است!

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT_0Wct_mqCPbnIGIAXffFgPfIG3S4jDt8H08ekc3qWoC6N9Wdb 

بار دیگر بزرگترین عیدشیعیان جهان فرا می‌رسد و پیروان امام علی‌بن‌ ابی‌طالب غرق در شادی و سرور هستند.اما ویژگی‌های این عید بزرگ

چیست؟ امام رضا(ع) قریب 1200 سال پیش به این پرسش پاسخداده‌اند که محدث عالیقدر «سید بن طاووس» در فصل ششم کتاب «اقبال الاعمال» شرح آنرا چنین نقل کرده است

ادامه مطلب
بازدید : 38 تاریخ : یکشنبه 20 مهر 1393 زمان : 17:59 نویسنده : ali نظرات ()

بسم الله الرحمن الرحیم
همچنان صدای پیامبر اکرم(ص) به گوش می‌رسدکه فرمود: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» تا پیام ولایت تا روز قیامت ابلاغ شود،برای این روز بزرگ اعمالی از جمله عقد اخوت و اطعام دادن توصیه شده است
.

http://www.shafaqna.com/persian/media/k2/items/cache/871692cd8b389e50975dcf71a7f16a0e_XL.jpg

عید غدیر خم که همان بزرگ‌ترینجشن عالم فرا رسیده است و مسلمانان به خصوص شیعیان امیرالمؤمنین(ع) خود را برایبرگزاری هر چه با شکوه‌تر آن آماده می‌کنند،‌ هجدهم ماه ذی‌الحجه که یادآور ابلاغپیام امامت و ولایت به آحاد جامعه اسلامی است را عیدالله اکبر و عید آل محمد(ص) همگفته‌اند که از جایگاه بسی عظیم برخوردار است به گونه‌ای که اعمالی متفاوت از سایراعیاد دیگر برای آن توصیه شده است،‌آنچه در ادامه می‌آید تنها گوشه‌ای از اعمال عیدغدیرخم است:
ادامه مطلب
بازدید : 34 تاریخ : یکشنبه 20 مهر 1393 زمان : 17:54 نویسنده : ali نظرات ()


بسم الله الرحمن الرحیم

http://didehbannews.com/sites/default/files/news/2013%20-%201%20(1).jpg

ﺣﻀﺮﺕ ﺭﺳﻮﻝ ‏( ﺻﻠﯽ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻪ ﻭ ﺁﻟﻪ ‏)ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ:‏ ﻋﻠﯽ ﺟﺎﻥ! ﻣَﺜَﻞِ ﺗﻮ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺜﻞ ﺳﻮﺭﻩ "ﻗﻞ ﻫﻮ ﺍﻟﻠﻪﺍﺣﺪ" ﺍﺳﺖ.

ﺣﻀﺮﺕ ﺭﺳﻮﻝ ‏( ﺻﻠﯽ ﺍﻟﻠﻪﻋﻠﯿﻪ ﻭ ﺁﻟﻪ ‏) ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ:‏ ﻋﻠﯽ ﺟﺎﻥ! ﻣَﺜَﻞِ ﺗﻮ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺜﻞ ﺳﻮﺭﻩ "ﻗﻞ ﻫﻮ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺣﺪ" ﺍﺳﺖ. ﻫﺮ ﮐﺲ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺭﻩ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻧﺪ، ﻣﺜﻞ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﯾﮏ ﺳﻮﻡ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩﺍﺳﺖ، ﻫﺮ ﮐﺲ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺭﻩ ﺭﺍ ﺗﻼﻭﺕ ﮐﻨﺪ، ﻣﺜﻞ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﻭ ﺳﻮﻡ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩﺍﺳﺖ، ﻫﺮ ﮐﺲ ﺳﻪ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺭﻩ ﺭﺍ ﺑﺨﻮﺍﻧﺪ، ﻣﺜﻞ ﮐﺴﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻭﺗﻮ ﻫﻢ ﯾﺎ ﻋﻠﯽ! ﺍﯾﻦ ﻃﻮﺭ ﻫﺴﺘﯽ، ﺍﮔﺮ ﮐﺴﯽ ﺗﻮ ﺭﺍ ﻓﻘﻂ ﺑﺎ ﻗﻠﺒﺶ ﺑﺨﻮﺍﻧﺪ ﻗﻠﺒﺎً ﻣﺤﺐ ﺗﻮﺳﺖ،ﺍﯾﻦ ﺷﺨﺺ ﯾﮏ ﺳﻮﻡ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﺳﺖ.


ادامه مطلب
بازدید : 51 تاریخ : دوشنبه 07 مهر 1393 زمان : 16:20 نویسنده : ali نظرات ()


1-گام اول
 ‫اولین و مهم ترین قدم خودسازى این است که‫انسان به خود و به اخلاق و رفتار خود با نظر ‫انتقادى نگاه کند؛ عیوب خود را باروشنى و دقت ‫ببیند و سعى در برطرف کردن آنها داشته باشد. ‫این از عهده ى خود مابرمى آید و این تکلیفى بر ‫دوش ماست.
خطبه های نماز عید سعید فطر 1380/9/25
‫۲- بین خود وخدا

ادامه مطلب
بازدید : 34 تاریخ : دوشنبه 31 شهريور 1393 زمان : 12:36 نویسنده : ali نظرات ()

در شب بيست و سوم ماه مبارك رمضان،غير از اعمال مشترك شب‌هاي قدر، اعمال ديگري نيز وارد شده است تا فردي كه اين شبرا به احيا مي‌گذراند در كنار اعمال مشترك شبهاي قدر، آنها را نيز انجام دهد، كهشرح آن در ادامه مي آيد:

 

1- سوره عنكبوت و سوره روم را بخواندكهامام صادق(ع) فرمود: " هركس در شب بيست و سوم، سوره‌هاي عنكبوت و روم رابخواند، به خدا سوگند! اهل بهشت است".

ادامه مطلب
بازدید : 30 تاریخ : یکشنبه 29 تير 1393 زمان : 18:10 نویسنده : ali نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 336
 • کل نظرات : 98
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 6
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 11
 • بازدید امروز : 117
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 117
 • بازدید ماه : 117
 • بازدید سال : 117
 • بازدید کلی : 1,275,418
 • مطالب
  کدهای اختصاصی

  حدیث

  آي کد

  دانشنامه عاشورادعای عظم البلاآیه قرآن تصادفی